ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı, Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nde İncelemelerde Bulundu

Eskişehir’deki Milli Eğitime yapılan hizmetleri yakından takip ettiği için, Vali Güngör Azim Tuna’ya ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’e teşekkür eden Bakan Avcı, daha sonra yetkililerden çalışmaların hangi aşamada olduğu hakkında bilgi aldı. 
Bakan Avcı, Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi’nde İncelemelerde Bulundu

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, yapımında son aşamaya gelinen Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. 

Okul inşaatı incelemesi sırasında, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Avcı, Süleyman Çakır Kız Lisesi’nin bina olarak artık miadını doldurduğunu, dolayısıyla da geçici bir süre başka bir yere nakledildiğini söyledi. 

Açıklamasının devamında Bakan Avcı, “Şimdi bu yıl içerisinde İnşallah, önümüzdeki aydan itibaren burada Hacı Süleyman Çakır Kız Lisesi, Merhum Hacı Süleyman Çakır’ın vasiyetine uygun olarak hizmetlerine daha da büyümüş, genişlemiş, daha donanımlı olarak devam edecek. Burada toplam 37 derslik var, daha doğrusu 37 ortamda 27 derslik, 2 bilgisayar laboratuvarı, fizik ve kimya laboratuvarı, iş atölyesi, 2 tane kütüphane, bu içinde bulunduğumuz konferans salonuyla Eskişehir bin öğrenciye hizmet verecek çok güzel bir okul kazanmış olacak inşallah” diye konuştu.

Kampüs okul projeleriyle ilgili sorulan bir soruya Bakan Avcı,  sadece Eskişehir’de değil tüm Türkiye’de incelemeler yaptıklarını söyleyerek,  “Artık kampüs okul değil, eğitim külliyesi diyoruz. Biz sadece Eskişehir ile ilgili olarak değil, bütün Türkiye’de onlarla ilgili şu anda bunların büyük bir kısmı yeniden incelemeye alındı. Eskişehir’de de o şekilde Odunpazarı’nda ki yerle ilgili de incelememiz sürüyor” dedi.

Eskişehir’i eğitim altyapısı bakımından çok sorunu olmayan bir şehir olarak nitelendiren Bakan Avcı, önümüzdeki yıllarda kente yeni eğitim alanları kazandırılacağı müjdesini vererek, şöyle konuştu:

“Eskişehir, hem fiziki altyapı bakımından, hem de öğretmen sayısı bakımından Eskişehir çok iyi durumda. Eksiğimiz yok mu? Var ama işte burada da gördüğünüz gibi bunları da zaman içerisinde toparlamış oluyoruz. Eskişehir’de İnşallah önümüzdeki yıl pek çok okulumuzu da hizmete sokacağız. Onları be size zamanı geldiği zaman peyderpey hangi okulumuz nerede? Ne yapıyor? Kaç kişilik? Onların hepsini sizinle paylaşacağım.

“Eskişehir’de çok ciddi bir eğitim seferberliği içindeyiz. Sadece merkezde değil, pek çok ilçemizde de yeni okul binalarımızı yaptık. Bazılarının açılışını yaptık, bazılarını ise açılışa hazır hale getirdik. Onların hepsini belki toplu bir açılış ile sizlere duyurmuş olacağız. Ama Eskişehir son 3 yılda, tabi bu konuda epey bir mesafe aldı. Anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarımızda mevcutların iyileştirilmesi, yenilerinin ilave edilmesi babında çok güzel gelişmeler oldu, daha da olacak. Önümüzdeki yılın yatırım programında Eskişehir’in çok ciddi bir payı var. İnşallah önümüzdeki yıl itibari ile Eskişehir, aşağı yukarı bütün fiziki altyapı ihtiyaçlarını karşılamış duruma gelecek.”

Eskişehir’deki Milli Eğitime yapılan hizmetleri yakından takip ettiği için, Vali Güngör Azim Tuna’ya ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’e teşekkür eden Bakan Avcı, daha sonra yetkililerden çalışmaların hangi aşamada olduğu hakkında bilgi aldı. 

Bakan Avcı’ya bu incelemelerinde; Vali Güngör Azim Tuna, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve yetkililer eşlik etti.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.