ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı, Dede Korkut Parkını ve Yeni Stadyum İnşaatını İnceledi

Bakan Avcı, "Eski stadın yerini de Dede Korkut Parkı gibi, hatta ondan da daha güzel bir Türk Dünyası Meydanı tamamen halkın gezebileceği, dinlenebileceği, eğlenebileceği, yapılaşmanın olmadığı büyük bir şehir meydanımız olacak inşallah." 
Bakan Avcı, Dede Korkut Parkını ve Yeni Stadyum İnşaatını İnceledi

Çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek için Eskişehir’de bulunan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Sümer Mahallesi’ndeki Dede Korkut Parkı’nı ve Sazova’da yapımı devam eden yeni stadyumu yerinde inceledi.

Bu incelemelerde Bakan Nabi Avcı´ya, Vali Güngör Azim Tuna, İl Mili Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ve ilgililer eşlik etti. 

İlk olarak Türk Dünyası Dede Korkut Parkını gezen Bakan Avcı, burada spor yapan ve torunlarını parkta dolaştıran vatandaşlarla sohbet etti. Parkın çevreye büyük bir değişim kazandırdığını aktaran Bakan Avcı, Dede Korkut Anıtı’ndan da su içmeyi ihmal etmedi. 

Daha sonra yapımı devam eden yeni stadyum da incelemelerde bulunan Bakan Avcı ve beraberindekiler, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İkinci yarı maçlarının yeni statta oynanacağını aktaran Bakan Avcı, "Biz bu sezona yetiştirmeyi öngörmüştük. Hatta daha öncesinde 19 Mayıs diye konuştuk, hiç olmazsa bu sezona yetişsin diye düşündük. Geçen yıl biliyorsunuz kış şartları biraz ağır cereyan etti. O yüzden mevsim şartları nedeniyle zaman zaman inşaatın durması gerekti. Dediğim gibi inşallah 3 ay içerisinde stadımızı maç oynanacak hale getireceğiz. İnşallah o zamana kadar kulüp olarak da biraz daha toparlanmış olacağız. 2. yarıda daha güzel neticeler için inşallah birlikte olacağız. Mühendis ve işçi arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Gayretleri için bir kere daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız, belasız; geç olsun güç olmasın, hayırlısıyla tamamlayalım inşaatımızı. Çok güzel bir stadyum olacak inşallah" dedi.

Stadın Eskişehir´e yakışır bir spor kompleksi olacağını dile getiren Bakan Avcı, "Eski stadın yerini de Dede Korkut Parkı gibi, hatta ondan da daha güzel bir Türk Dünyası Meydanı tamamen halkın gezebileceği, dinlenebileceği, eğlenebileceği, yapılaşmanın olmadığı büyük bir şehir meydanımız olacak inşallah. Burası bitirildikten sonra oranın hemen yıkım işlemlerine başlayacağız. Orayı da inşallah şehrin ve özellikle çocuklarımızın, yaşlılarımızın, emeklilerimizin gelebileceği ve dinlenebileceği bir meydan haline getireceğiz. Büyükşehir stat yapıyor gibi dedikodular dönüyor. Dedikoduyu kim yaparsa yapsın ama kusura bakmasınlar burayı biz yapıyoruz" diye konuştu.

Daha sonra stadyum alanını fotoğraflamak isteyen Bakan Avcı, bir muhabirin fotoğraf makinesini eline alarak, inşaat alanını basın mensuplarını ile birlikte fotoğrafladı. 


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.