ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa’daki Yetişkin Öğrenme İçin Elektronik Platform Epale Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Avrupa’daki Yetişkin Öğrenme İçin Elektronik Platform Epale Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Avrupa’da ve Türkiye’de yetişkin eğitimi veren kurum ve kuruluşları bir platformda buluşturmayı sağlayarak kurumların ve öğreticilerin birbirinden öğrenmelerini desteklemek ve iyi örnek uygulamalarını göstermek amacıyla oluşturulan Avrupa’daki Yetişkin Öğrenme için Elektronik Platform EPALE (Electronic Platform for Adult Learning in Europe) İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Ali Pehlivan, Ar-Ge Proje ekibinden Kadir Kılıç ve Ebru Söğüt tarafından İlimizdeki Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu kurumlarımızın müdür, müdür yardımcılarına, ingilizce ve bilgisayar öğretmenlerine 24 Haziran 2016 tarihinde Müdürlüğümüz de bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

EPALE olarak bilinen Avrupa’da Yetişkin Öğrenimi için Elektronik Platformu, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen yeni bir adımdır. Platform AB’nin, Avrupa’da yüksek nitelikli yetişkin eğitimini desteklemek için yaptığı uzun süreli taahhüdünün en son gelişmesidir. Platform, yetişkin eğitimi ile ilgili öğretmenler, eğitimciler ve gönüllülerle birlikte politika yapıcılar, araştırmacılar ve akademisyenlere açıktır.

Platform; interaktif ağlar, kullanıcılara Avrupa’daki diğer kişilerle iletişim kurma, tartışmalara katılma ve iyi uygulamaların değişimi gibi imkânlar sunmaktır.

Avrupa ve ulusal düzeydeki etkinlikleri içeren takvim, kullanıcılara profesyonel gelişim fırsatları konusunda güncel bilgiler sunmaktadır. Haberler ve yetişkin eğitimi alanının önde gelen uzmanlarınca yazılan önemli makalelerin yayınlanması, yetişkin eğitimindeki en son politikaların ve tartışmaların EPALE kullanıcıları için ulaşılabilir olmasını sağlamaktadır.

EPALE çok dilli bir platformdur. Böylece, herhangi bir program ülkesindeki kullanıcılar sitenin tamamından ve çeşitli kaynaklarından yararlanabilmektedir. Site, açık üyelik şeklindedir. Kullanıcılar, Avrupa düzeyindeki başta yetişkin eğitimi profesyonelleri, uygulayıcıları ve gönüllüleri ile iletişim kurma imkânına sağlamaktadır.

Her katılımcı ülke bilgi, etkinlik, kaynak oluşturma gibi alanlarda katkı sağlayabilmektedir.

Platform, yetişkin eğitimi alanı için kalıcı bir ortam olmak üzere tasarlanmıştır.

Potansiyel kullanıcılar şimdiden, EPALE sitesinde bulunan anketi doldurarak katılabilirler ve sitenin içeriğinin şekillenmesine katkıda bulunabilirler:

EPALE Türkçe Kullanıcı Kılavuzu için tıklayınız.

Link: http://ec.europa.eu/epale/en/

 

 24-06-201624-06-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.