ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atık Malzemeler, Baksan´da Satranç Masalarına Dönüşüyor

Atık Malzemeler, Baksan´da Satranç Masalarına Dönüşüyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve Baksan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Özata tarafından; atık malzemelerin işlenerek, satranç turnuvası düzenlenecek hale gelmesine ilişkin süreç kamuoyu ile paylaşıldı.

Okullarımızda hurdaya ayrılan masa ve sıralar, Mesleki okulların atölyelerinde temrinlik olarak öğrencilerin kullanımına verilmektedir. Baksan Mesleki Eğitim Merkezinde bu masa ve sıralar “Eskişehir Gençliği Stratejisini Belirliyor” ismiyle ENAP (Eğitimin Niteliğinin Arttırılması Projesi) Kapsamında şehrimizde İlkokullar arası Satranç Turnuvası düzenlenmek suretiyle katılımcı bütün okullarımıza yapılmış olan satranç setlerini hediye ederek okullarında satranç oynama alışkanlıklarını kazandırmada katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

20 Nisan 2016 tarihinde Baksan Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenecek turnuvada dereceye giren okullardan: 1.ye 8 Adet Satranç Takımı, 2.ye 6 Adet Satranç Takımı, 3.ye 4 Adet Satranç Takımı hediye edilecektir.

Proje kapsamında 2016 yılı içinde 160 adet satranç masa seti yapılmış olup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bütün ilkokullarımıza dağıtımı yapılacaktır.

06-04-201606-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.