ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstihdam Garantili Okul Olma Yolunda

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstihdam Garantili Okul Olma Yolunda

            Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında İlimizde proje okulu olarak belirlenen Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu 2'nci toplantısı Eskişehir Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

           Toplantıya, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Müdür Yardımcıları ile Ticaret Odası temsilcisi katıldı.

Toplantıda proje okulu olarak belirlenen Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin marka okul olması ve mezun öğrencilerinin tamamının branşları doğrultusunda istihdam edilmelerinin önemi vurgulandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, bütün meslek liselerinin ve atölyelerinin proje kapsamında kullanılabileceğini, sanayici ve işadamları ile her türlü çalışmanın yapılabileceğini aktardı. Öğrencilerimizin kalifiyeli ve nitelikli olarak yetişmelerinin yansıra ahilik müessesine uygun ahlaklı, dürüst ve güvenilir olmalarının önemini vurguladı.

Ticaret Borsası Başkanı ve Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Zeydan ise Milli Eğitim ile sanayici arasında kendilerinin köprü olacağını, her türlü yardımlaşmanın yapılarak sanayide ihtiyaç duyulan vasıflı elemanın yetiştirilmesinin temel amaç olduğunu ifade etti. Bu konuda Milli Eğitim ve sanayicilerden oluşturulan komisyon tarafından bir çalıştay yapılmasının uygun olacağı yönünde karar verildi.

Toplantıda; atölye öğretmenlerinin eğitimi, nitelikli ve kalifiyeli öğrencilerin yetiştirilmesi, okulda mevcut 9 bölümün ihtiyaçlarının tespit edilerek donatım katkısının yapılması ve mezun öğrencilerin istihdamı olmak üzere 4 ana temel üzerinde ittifak edilerek, çalışmalar başlatıldı.

 03-07-201903-07-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.