ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Sezer Ortaokulu Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” Üyeleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Ahmet Sezer Ortaokulu’ndan Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” Üyesi Öğrenciler Ve Öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler.
Ahmet Sezer Ortaokulu Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” Üyeleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ortak protokolü ile yürütülen Uluslararası Çevre Eğitim Programı Eko-Okullar Projesi kapsamında sadece Eskişehir’de çalışmalarını yapan Eko-Okullar “Çevre Çocuk Meclisi” üyeleri, Eko-Okullar Programının paydaşlarından olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze çalıştay ziyareti gerçekleştirdiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’in makamında gerçekleşen ziyarete, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya ile birlikte Ahmet Sezer Ortaokulu Eko-Okullar koordinatör öğretmenleri Nadir Erdem ve Mesude Demiralay Taşer ile Çevre Çocuk Meclisi üyeleri öğrencileri Bilge Umay Taşer, Sıla Güney ve Başar Kılıç katıldılar.

Eko-Okullar İl Koordinatörü Nadir Erdem;  Eskişehir’de 38 okulun projeyi yürüttüğü, ilk ve ortaokullardan oluşan 20 okulun Çevre Çocuk Meclisi Çalıştayı’na katıldığını, meclis çalışmalarına katılan okulların çevre konusunda faaliyet gösteren kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarına ve basın yayın kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çevre Çocuk Meclisi üyesi öğrenciler de okullarında yürüttükleri Eko-Okullar ve Ortaokul TEMA faaliyetleri ile 2006 yılından bu yana 7’ncisini gerçekleştirdikleri Çevre Çocuk Meclisi Çalıştayları hakkında bilgi verdiler.

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.