ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afet Risk Azaltma Proje Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Türk Japon Vakfı (TJV)  ve Japon Uluslararası İş Birliği Ajansı (JICA) tarafından özel eğitim, ilk, orta ve lise öğrencilerine yönelik "Afet Risk Azaltma Proje Yarışması"nın ödül töreni, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar'ın katılımıyla yapıldı.
Afet Risk Azaltma Proje Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Ödül törenine konuşan Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, afet riski yüksek olan bir coğrafyada riskleri azaltma konusunda Bakanlıkça yürütülen çalışmalara dikkat çekerek şunları söyledi: "Tarihinde afetleri defalarca deneyimlemiş bir ülkenin Millî Eğitim Bakanlığı olarak biz de bugün doğayla uyumlu yaşam, doğanın korunması ve afetlere karşı toplumun direncinin artırılması için afet eğitimi konusunu öğretmen eğitimi başta olmak üzere, program içeriklerinin güncellenmesi, kaynak kitapların hazırlanması, hikâye kitaplarının tasarlanması, dijital oyunların geliştirilmesi gibi çeşitli boyutlarla ele almaktayız." 

Aşkar; yarışmada ödüle layık görülen öğrenci, onlara rehberlik eden öğretmen ve velileri kutladı. 

Yarışmaya başvuru yapan 99 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda 14'ü ödüle layık görüldü.

Eskişehir Ticaret Borsası İlkokulu "Afet Koruyucuları Proje Ekibi" düzenlenen yarışmada Türkiye 4'ncüsü olmayı başardı.

Öğrenciler; ödüllerini Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki, JICA Türkiye Ofisi Başkanı Yuko Tanaka ve Türk Japon Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nejat Bora Sayan'ın elinden aldı.

Projeleri ile afet yönetimine değer katan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Öte yandan okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve özel eğitim okullarında görev yapan öğretmenlere yönelik tasarlanan "Afet Eğitimi Materyal Geliştirme Yarışması"nın başvuruları da başladı.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.