ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adnan Menderes Anaokulu, ‘Değişim Seninle Başlar’ Sloganıyla ‘Doğa İçin El Ele’ İsimli Sergi Açtı

Adnan Menderes Anaokulu, ‘Değişim Seninle Başlar’ Sloganıyla ‘Doğa İçin El Ele’ İsimli Sergi Açtı

Adnan Menderes Anaokulu öğretmen ve öğrencileri, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmeyi hedefledikleri "Değişim Seninle Başlar" sloganı ile "Gelecek nesillerde yaşanılabilir bir dünya farkındalığı yaratmak" amacıyla sergi düzenledi.

Hasan Polatkan Kültür Merkezinde açılışı gerçekleştirilen sergiye Vali Yardımcısı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, okul müdürleri, öğrenci, veli ve öğretmenler katıldı.

Sergi açılışı öncesi öğrenciler doğa ile ilgili şiir okudu. Programda konuşan Okul Müdürü Senem Tüfekçi, “Sergiyi, EKO Okulları programı çerçevesinde yapıyoruz. Bu programa “Doğa İçin El Ele” ismini verdik. Burada tüketim alışkanlıklarımızdan bahsettik. Tüketim alışkanlığımızı nasıl değiştiririz ve bunların sonunda doğaya nasıl katkı sunarız diye bir planlama yaptık. Bunun üzerine veli ve öğretmenler ile çalışmalar yaptık. Çocuklara da bu bilinci anlatmak için okulda çalışmalar yaptık. Çocuklar çöp poşetlerini yere atmamaları gerektiğini ve geri dönüştürebileceklerini biliyorlar. Veli katkılarıyla gazetelerle, kartonlarla elbiseler yaptık Öğretmenlerle de dünyada ödül almış karikatürleri 3 boyutlu şekilde yaptık. Tek amacımız çevre bilinci adına farkındalık yaratmak. 33 manken üzerinde çalıştık ve 12 tane de afişimiz var” ifadelerini kullandı.

25-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.