ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasındaki Protokol Kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan İl Müdürümüz Pervin Töre'ye Ziyarette Bulundu

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki eğitim ve öğretim çalışmaları iş birliği protokolü kapsamında ayrıntıları görüşmek üzere Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'ye ziyarette bulundu.
Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasındaki Protokol Kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan İl Müdürümüz Pervin Töre'ye Ziyarette Bulundu

Adalet Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığımız arasında cezaevlerindeki eğitim hizmetlerini çeşitlendirmek ve yaygınlaştırmak üzere 9 Mart 2020'de bir protokol imzalandı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve  İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Adalet Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığımız arasında cezaevlerindeki eğitim hizmetlerini çeşitlendirmek, yaygınlaştırmak, iyileştirmek ve bu çalışmaları daha da geliştirmek amacıyla yapılan protokole yönelik fikir alışverişinde bulundular.

İş birliği ile yürütülecek bu protokol kapsamında ilimizdeki cezaevleri başta olmak üzere  cezaevlerindeki çocuklarımızın da geleceğe daha güvenilir,daha sağlam ve daha istekli adım atmaları konusunda onlara kişisel,sosyal ve eğitim alanındaki gerekli desteği sağlayabilecek olmanın önemine vurgu yapıldı.

Görüşme de ortak payda da yapılacak çalışmaların çok güzel fırsatlara vesile olması temennisinde bulunuldu.

Protokol çerçevesinde; tutuklu, hükümlü, yükümlü ve eski hükümlüler annesi yanında kalan 3-6 yaş grubu çocukların iyileştirme çalışmaları kapsamında kişisel, sosyal ve mesleki ge1işimlerinin sağlanması amacıyla; okuryazar olmayanların okuryazar hale getirilmesi, örgün eğitim dışında kalanların eğitimlerine devam etmelerinin sağlanması, Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde okul öncesi, lise, mesleki eğitim merkezi ya da şubelerinin açılması, MEM'lerde lise diplomasına erişim programlarına katılımın sağlanması ile halk eğitimi merkezleri tarafından kurslar ve sosyal etkinlikler düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.