ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İş Birliği Protokolü Kapsamında Taşra Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki eğitim ve öğretim çalışmaları iş birliği protokolü kapsamında Taşra Yürütme Kurulu toplantısı Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz, Cumhuriyet Savcısı Murat Ağaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, kurum idarecilerimiz, Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri ve öğretmenleri, Denetimli Serbestlik Müdürünün katılımı ile gerçekleştirildi.
Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İş Birliği Protokolü Kapsamında Taşra Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Her Birey Yeteneklerine Uygun Fırsatlara Sahip Olsun...

Millî Eğitim Bakanlığımız her bireyin yeteneklerine uygun fırsatlara sahip olmasını çok önemsiyor, bu sebeple hangi ortamda olursa olsun herkesin eğitim ihtiyacının karşılanmasının devletin vazifesi, Bakanlığımızın hususi görevi olduğu bilinciyle hareket ediyor.Bu doğrultuda Millî Eğitim Bakanlığımız ile Adalet Bakanlığı arasında cezaevlerindeki eğitim hizmetlerini çeşitlendirmek ve yaygınlaştırmak üzere 9 Mart 2020'de bir protokol imzalandı.

Protokolün çerçevesi oldukça geniş... Tutuklu, hükümlü, yükümlü ve eski hükümlüler annesi yanında kalan 3-6 yaş grubu çocukların iyileştirme çalışmaları kapsamında kişisel, sosyal ve mesleki ge1işimlerinin sağlanması amacıyla; okuryazar olmayanların okuryazar hale getirilmesi, örgün eğitim dışında kalanların eğitimlerine devam etmelerinin sağlanması,Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde okul öncesi, lise, mesleki eğitim merkezi ya da şubelerinin açılması, MEM'1erde lise diplomasına erişim programlarına katılımın sağlanması ile halk eğitimi merkezleri tarafından kurslar ve sosyal etkinlikler düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Toplantıda iki bakanlık arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında yapılacak çalışmalar ayrıntılı bir şekilde ele alınırken hükümlülerin verimli, üretken bireyler olarak toplum yaşamına uyumlarını kolaylaştırmak, onların salıverilmelerinden sonra da mutlu ve gelir getirecek bir hayatla karşılaşmalarına imkân sağlamanın çok güzel fırsatlar yaratacağı kaydedildi.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.