ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

667 No´lu KHK İle Kapatılan Okullardaki Öğrencilerin Nakil ve TEOG İşlemleri İle İlgili Duyuru (28/07/2016 Tarihinde Güncellendi)

Bu duyuru 28/07/2016 tarihinde güncellenmiştir.

Güncellenen bilgi; kapatılan özel liseden doğrudan bir başka özel liseye geçişin mümkün olmasıdır.

 

Daha önceki duyuruda açıklanan müdürlüğümüzce belirlenmiş yetkili ortaokul ve lise yetkileri iptal edilmiştir. Bakanlığımızca 667 No´lu KHK ile kapatılan özel okullardaki öğrencilerin nakli ve TEOG işlemleri ile ilgili yeni açıklama ve dolayısıyla e-Okul Sistemi üzerinde yeni düzenleme yapılmıştır.

 

Yapılması gereken işlemler aşağıda özet olarak açıklanmıştır.

Bakanlıkça e-Okul Sistemi üzerinden okullarımıza yapılan yeni duyuruların tamamı aşağıdadır.

 

TEOG Bakanlık Duyurusu için tıklatınız.

Nakil İşlemleri Bakanlık Duyurusu için tıklatınız.

 

TEOG İşlemleri;

1-) Bilindiği üzere TEOG Tercih Başvuru Güncelleme ve Yeniden Onay iş ve işlemleri öğrencilerin mezun oldukları ortaokul kurum müdürlüklerinden veya bulundukları yerdeki herhangi ortaokul kurum müdürlüklerinden yapılabilmektedir.

2-) Kapatılan özel ortaokul 8. Sınıf (mezun) öğrencilerinin TEOG başvurularının güncellenmesi, onaylanması, değişiklik için başvurularının açılması işlemleri diğer ortaokul kurum müdürlükleri tarafından “e-Okul Sınav İşlemleri / TEOG Tercih Onay İşlemleri” ekranının “Başka Okul Öğrencileri Onay Bekleyen Başvuru Listeleme Bölümü” üzerinden yapılacaktır. Veli TEOG işlemleri için herhangi bir ortaokula başvurabilir.

3) Kapatılan Özel Ortaokul kurumlarında kayıtlı öğrencilerden 2016 Yılı TEOG Tercih Başvuru ve Güncelleme işlemlerinde kullanılacak olan TEOG Tercih Güvenlik Kayıt Numaralarını bilmeyen veya unutan öğrencilerin velileri herhangi ortaokul kurum müdürlüğüne başvuru yapmak suretiyle öğrenebileceklerdir.

 

 

İlkokul-Ortaokul Nakil İşlemleri;

1-) Kapatılan özel anaokulu, özel ilkokul ve özel ortaokullarda kayıtlı öğrenciler, MERNİS Ulusal Adres Veritabanında kayıtlı adres bilgilerine göre adres kayıt bölgelerinde yer alan resmi okul müdürlüklerine öğrenci velilerinin başvurusu üzerine nakil olabileceklerdir. Nakil başvuru ve kabul işlemi e-Okul Sistemi üzerinden nakil gidilecek resmi okul müdürlüklerince yapılacaktır.

2-) Resmi okul müdürlüklerine nakil giden öğrenciler daha sonra özel okullara normal nakil işlemleri ile nakil gidebilecektir.

3-) Kapatılan özel okuldan doğrudan bir başka özel okula nakil yoluyla geçiş mümkündür.

 

 

Lise Nakil İşlemleri;

1-) Kapatılan özel liselerde kayıtlı öğrenciler nakil geçiş yapmak istedikleri lisenin bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Nakil Komisyonuna başvuracaktır. Bir başka ildeki liseye nakil olmak isteyen öğrenciler için de aynı kural uygulanacaktır.

2-) Öğrenci velileri istekleri halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nakil Komisyonuna da başvuru yapabilirler.

3-) Başvuru yapıldıktan sonra nakil işlemi tüm süreci nakil komisyonu tarafından gerçekleştirilecektir. 

4-) Kapatılan özel liseden doğrudan bir başka özel liseye geçiş mümkündür.

 

 

Lise Diploma İşlemleri;

Kapatılan özel liselerden mezun olan öğrenciler henüz almamış iseler diplomalarını lisenin bağlı olduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alabilirler.

 

Sıra No Kapatılan Lise Adı Diploma İşlemleri İçin Yetkili Okul/Kurum
1 ÖZEL ESKİŞEHİR YÜZYIL TEMEL LİSESİ ODUNPAZARI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
2 ÖZEL SAMANYOLU GÜLBAHAR ANADOLU LİSESİ ODUNPAZARI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
3 ÖZEL SAMANYOLU ERTUĞRULGAZİ ANADOLU LİSESİ TEPEBAŞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
4 ÖZEL SAMANYOLU ERTUĞRULGAZİ FEN LİSESİ TEPEBAŞI İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.