ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Sergisine 32 Projeyle Katılıyoruz

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Sergisine 32 Projeyle Katılıyoruz

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Yazılım olmak üzere 12 alanda LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir.

EN İYİ 100 PROJEDEN 32’Sİ ESKİŞEHİR’E AİT

Yarışmanın Bursa Bölge Finalinde sergilenecek olan ve Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Balıkesir ve Kütahya olmak üzere 7 ilin  başvuruları arasından seçilen en iyi 100 projeden 32’si İlimize ait olup, proje sayısı ile bölge birincisidir.

ESKİŞEHİR ETİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ’NİN BAŞARISI DAMGA VURDU

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına 9 projeyle katılan Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, önceki yıllarda da çok sayıda derece almıştı. Aynı başarının bu sene artarak devam etmesi beklenmektedir.

ESKİŞEHİR’E BÜYÜK GURUR YAŞATTILAR

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yarışmaya katılan bütün öğrencileri tebrik etti. Projede finale kalan öğrencilerin 08-12 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye finalinde bölgeyi temsil edeceklerini hatırlatarak, burada dereceye giren projelerin uluslararası alanda Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. 

“TÜRKİYE FİNALİNE” KALAN PROJELER ÖDÜLLENDİRİLECEK

12 bölgede Finalist olarak belirlenen projeler Final Yarışması için Nisan ayında Final Yarışmasına davet edilecektir. Düzenlenecek yarışma sergisinde projeler jürilerce tekrar değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda her dalda derece alan öğrenciye, danışman öğretmenine ve okullarına başarı belgeleri ile öğrenci ve danışmanına para ödülleri verilecektir. Sergilenen projelerin değerlendirilmesi sonucunda uygun bulunursa bir proje sahibine/sahiplerine Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü verilecektir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.