ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı

 GÖREVLER:

            30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yılı 30 Ağustos  2019 Cuma günü törenlerle kutlanacak olup, kutlamalar nedeniyle tören gününden 1 gün önce tüm okullar, bağlı kuruluşlar günün anlam ve  önemine uygun bir şekilde Bayraklarla, Atatürk Posterleriyle donatılacaktır.

 

ÇELENK SUNMA TÖRENİ:

Yer   : Vilayet Alanı

Saat  : 09.00

            1. Vilayet Alanında yapılacak  Çelenk Sunma Töreninde sunuculuk görevi  Tepebaşı İlçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamit SELÇUK ve Odunpazarı ilçesi Milli Zafer İlkokulu Müdür Yardımcısı Setenay BOLAT, yedek sunucu olarak   Tepebaşı ilçesi Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nihal GÖKSEL ile Prf. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yunus ÇOBAN tarafından yapılacaktır.

            2. Vilayet Meydanında Çelenk Sunma ve Atatürk Bulvarı'nda yapılacak Kutlama Törenine katılan birlik, kurum, kuruluşlar ve halkın tören alanındaki yerleşim düzeninin sağlanması Tepebaşı ilçesi Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi  Beden Eğitimi Öğretmeni Aytaç HOKKAÖMEROĞLU ile Tepebaşı ilçesi Prf.Dr.Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim SESLİ tarafından yapılacaktır.

            3.Tepebaşı ve Odunpazarı İlçelerindeki liseler ve ortaokulların tamamı Bayrakları (Tören Bayrağı) ile törene katılacaklardır. Ayrıca, her okul 5 öğrenci 1 (bir ) öğretmen nezaretinde Çelenk Sunma Töreni için Valilik Alanında en geç saat: 08.30'da hazır bulunacaklardır.

 

TEBRİKLERİN KABULÜ TÖRENİ

Yer   : Valilik Makamı

Saat  : 09.30

            Vali Sayın Özdemir ÇAKACAK beraberinde Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu halde tebrikatı makamında kabul edecektir.

1. Resmi kabul töreni kabul sunumu Tepebaşı İlçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamit SELÇUK ve Odunpazarı ilçesi Milli Zafer İlkokulu Müdür Yardımcısı Setenay BOLAT, yedek sunucu olarak   Tepebaşı ilçesi Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nihal GÖKSEL ile Prf. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yunus ÇOBAN tarafından yapılacaktır.

2. Teşrifat işlerinde görevlendirilmek üzere yerel kıyafetli 2 kız öğrenci Odunpazarı ilçesi Melahat Ünügür Ortaokulu Müdürlüğünce tespit edilerek sorumlu ve görevli 1 öğretmen nezaretinde saat 09.00'da Valilikte hazır bulundurulması.

 

KUTLAMA VE RESMİ GEÇİT TÖRENİ

Yer : Atatürk Bulvarı

Saat:10.30

 

1.Kutlamaya katılacak görevliler en geç saat:10.00'da  Atatürk Bulvarındaki tören alanında yerlerini almış olacaklardır. Tepebaşı İlçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamit SELÇUK ve Odunpazarı ilçesi Milli Zafer İlkokulu Müdür Yardımcısı Setenay BOLAT tarafından tören sunuculuğu yapılacaktır.

2.Tepebaşı Ilçesi Prf. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yunus ÇOBAN ile Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nihal GÖKSEL yedek sunucu olarak görev yapacaklardır.

3.Odunpazarı ilçesi Edebali Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna AKSOY tarafından şiir okunacaktır.

4.Odunpazarı ilçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Milli Zafer İlkokulu ve Tepebası ilçesi Avukat Mail Büyükerman İlkokulu halk oyunları ekiplerinin gösterileri.

 

ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU

Sunuculuk görevi   Odunpazarı ilçesi Milli Zafer İlkokulu Müdür Yardımcısı Setenay BOLAT ile Tepebaşı İlçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamit SELÇUK tarafından yapılacaktır.

 

HAVA ŞARTLARI

30 Ağustos 2019 Cuma günü hava koşullarının uygun olmaması halinde açık alanlarda yapılacak tören geçişi ve gösterilerin bir kısmı veya tamamı en kısa sürede yapılmak üzere ertelenmesine Mülki İdare amirince karar verilir. Ancak günün anlam ve önemini belirten programın diğer kısmı saat 10.30'da Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde icra edilir.

           

Not : Öğrencilerin törene katılmalarından ilgili okul müdürleri, okul müdürlerinin görevlerini yerine getirmelerinden ilçe milli eğitim müdürleri sorumludur.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.