ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle emekli olmuş öğretmenler onuruna öğle yemeği verildi."

24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle emekli olmuş öğretmenler onuruna öğle yemeği verildi."

    İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle bu yıl emekli olmuş öğretmenler onuruna öğle yemeği verildi.

     Eskişehir Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe; Tepebaşı İlçe Kaymakamı Dr.Erdinç YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, İl Milli Eğitim Müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve emekli olmuş öğretmenlerimiz katıldı.

    Tepebaşı İlçe Kaymakamı Dr. Erdinç YILMAZ, konuşmasında; "Tüm katılımcıların Öğretmenler gününü kutlayarak “Öğretmenlik mesleği ile ilgili söylenecek o kadar çok şey var ki kısacık konuşmalara sığdırmak mümkün değil. Toplumda nesil yetiştirmek, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına öğretmenlerimizin yapmış oldukları fedakârlıklar, gayretler kesinlikle göz ardı edilemez. Hepinize canı gönülden çok teşekkür ediyoruz. Emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat diliyorum" ifadelerini kullandı.

   ´Emekli´ tanımlamasını öğretmenlik mesleğine yakıştıramadığını, öğretmenlikten değil memuriyetten emekli oldunuz, diyerek sözlerine başlayan İl Milli Müdürümüz Necmi ÖZEN; "Sizlerle beraber aynı camianın bir mensubu olmak benim için gurur vericidir.

      Yaptığımız görevin bize sağladığı imkânlar ya da imkânsızlıklar bizim bu sorumluluk duygumuzu yerine getirmemizde asla bir etken olamaz. İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun daima ülkenin çocuklarını ülkenin aydınlık yarınların birer hizmetkârı olarak yetiştirmenin azmi ve gayreti içerisinde olacağız. Bugün ömürlerinin önemli bir kısmını bu ideale harcamış ve şanla şerefle devletimizin kendilerine verdiği görev süresini tamamlamış öğretmen arkadaşlarımıza da sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum. Emanetlerinin emin ellerde olduğunu bilerek hayatlarının geride kalan kısmını huzurla sürdürsünler. Ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah´tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle ben tekrar, aralarından biri olmakla onur duyduğum öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutluyorum. " ifadelerini kullandı.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.