ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Öğrencilere Bisiklet Dağıtıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 96. Yıl Kutlama etkinlikleri kapsamında, ilkokullar arasında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat programı çerçevesinde öğrencilere hediye edilecek bisiklet dağıtım töreni yapıldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde gerçekleştirilen programa; Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Emre Genç, Eskişehir Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral Mehmet Özlü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Vali Yardımcısı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, idareciler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Vali Tuna, satranç oynayan insanların daha akıllı olduğunu söyledi. Geleceğin teminatı olan çocuklarla gurur duyduklarını aktaran Vali Tuna, Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat programının devlet tarafından yapılan çok güzel bir çalışma olduğunu bildirdi. 2015 yılında başlatılan projenin öğrencilere büyük katkısı olduğunu dile getiren Vali Tuna, beyaz bayrak ve beslenme dostu olarak seçilen okullarda bu projenin uygulandığını hatırlattı. Dağıtılan bisikletlerin daha çok imkanı olmayan öğrencilere verildiğini kaydeden Vali Tuna, bu tür faaliyetlerin çocukların başarısında büyük rol oynadığını belirterek sözlerini noktaladı. 

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle il genelinde düzenlenen İlkokullar Arası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Tuna, Milletvekili Karacan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Ardından Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan ve Eskişehir’de 3’ncüsü hayata geçirilen, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Çocuk Bayramına özgü ortaklaşa gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat programı çerçevesinde dağıtımı yapılacak olan bisikletler, Vali Tuna, Milletvekili Karacan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere dağıtıldı.

25-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.