ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı" Türkiye Geneli Ortaokul Öğrencileri Arası Yunus Emre'ye Mektup Yazma Yarışması Sonuçları AçıklandıEskişehir Valiliği himayelerinde, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda "2021 Yılının, Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olması dolayısıyla öğrencilerimizin anadilimizi duru ve bilinçli kullanmalarına katkıda bulunmak, Yunus Emre bilincinin, duygu ve düşüncelerinin, kardeşlik, barış ve hoşgörü ilkelerinin ülke genelinde hatırlatılmasına ve yaygınlaştırılmasına ve mektup yazma alışkanlığının öğrencilerimizde canlanmasını sağlamak amacıyla ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi-özel tüm ortaokul kademelerinde mektup yarışması düzenlenmiştir.

Değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz ve okullarımız aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

*******************************

Birincilik ödülü Zonguldak ili Alaplı ilçesi Merkez Ortaokulu öğrencisi Elanur ONAY,

İkincilik ödülü Aydın ili Efeler ilçesi Özel Aydın Bil Koleji öğrencisi Devin TURAN,

Üçüncülük ödülü Kütahya ili Merkez ilçesi Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Sümeyye Berrak YEŞİL,

Mansiyon ödülü Denizli ili Merkezefendi ilçesi Hayırseverler Ortaokulu öğrencisi Gökçen GÖKBURUN

*******************************

Ödül töreni çevrim içi ortamda 30 Mart 2022 tarihinde yapılacak olup, programın içeriği ilgililere duyurulacaktır. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından gönderilecek ödüller, dereceye giren öğrencilerin öğrenim gördüğü okullar aracılığıyla öğrencilere ulaştırılacaktır.

 Yarışmaya katılan öğrencilerimizi, desteklerini esirgemeyen ailelerini, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.