ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Değerlendirmesi Sonuçlandı

2021 Yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Değerlendirmesi Sonuçlandı

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.

15-16 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenen bölge yarışmalarının sonuçları açıklanmıştır. Ülkemizin çeşitli üniversitelerinde görev yapan akademisyenler tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda bölge yarışmasına katılan projelerden Eskişehir'imizdeki 3 okulumuz birincilik, 2 okulumuz ise üçüncülük olmak üzere toplamda 5 ödül kazanmıştır.

·     Orhangazi Ortaokulu öğrencileri İkbalgül Cebeci-İbrahim Cebeci "Bir Hikâyeyle Bir Düşünce Değişir: 7. Sınıf Öğrencilerinin Mülteci Çocuklarla İlgili Sosyal Kabul Düzeylerinin Ölçülmesi" isimli projeleriyle BİRİNCİLİK (FİNALİST),

·      Emine-Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ege Ulucan "Hava Koşullarına Uyumlu Akıllı Sera" isimli projesiyle BİRİNCİLİK (FİNALİST),

·     Özel Bilnet Eskişehir Ortaokulu öğrencileri Doruk Bilget-Umut Efe Yavuz "Sürdürülebilir Makinelerde Akıllı Tank Yönetimi" isimli projeleriyle BİRİNCİLİK (FİNALİST),

·      Özel Sakarya Ortaokulu öğrencisi Kıvanç Yılmaz "Adım Adım Takip" isimli projesiyle ÜÇÜNCÜLÜK,

·     Ted Eskişehir Özel Ortaokulu öğrencileri Nil Cantürk-İdil Özen "Nutrasötik Potansiyeli Olan Bileşiklerin Makrofaj Fagositoz Aktivitesini Arttırıcı Etkisi" isimli projeleriyle ÜÇÜNCÜLÜK kazanmıştır.

Proje yarışmasına katılan tüm öğrencilere ve danışman öğretmenlerine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda,  21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından düzenlenen araştırma projeleri yarışmalarında yer almalarını son derece önemsiyorum. Geleceğin bilim insanları olarak gördüğüm öğrencilerimizin böylesine önemli bir platformda 3'ü bölge birinciliği olmak üzere 5 derece elde etmeleri hepimizi gururlandırdı.

Türkiye Finallerinde Eskişehir'imizi temsil edecek öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diliyor, bilimi onlara sevdiren, yol gösteren anne-babalarına ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum." dedi.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.