ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri, mahalle muhtarları, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.

2. Dönem Eğitim- Öğretim Yılının 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacağını anımsatan Vali Çakacak, okul idarecilerine, öğretmenlere, öğrencilere ve ailelerine 2. Dönem Eğitim- Öğretim Yılının hayırlı olmasını diledi.

Fırsat buldukça okul ziyaretleri gerçekleştirdiklerini hatırlatan Vali Çakacak, öğrenci ve öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını artırmaya yönelik çalışmalar yapıldığını söyledi. Toplantının açılışında konuşan Vali Çakacak, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başlayacağı tarihten itibaren alınacak önlemleri değerlendirmek için bir araya geldiklerini hatırlattı. 

Vali Çakacak, okul çevresi güvenliği, okula giriş-çıkış saatleri ve servisler hakkında alınan tedbirlerin tekrar gözden geçirileceğini belirtti. Güvenli okul konusunda ilgili kurumlarca gerekli hassasiyetin gösterildiğini dile getirerek, “Devletimizin kurumları olarak her kurum üzerine düşeni layıkıyla yapmanın gayreti içindedir.”  dedi. 

Toplantının amacını açıklayan Vali Çakacak, “Okul çevrelerindeki güvenliğe büyük önem veriyoruz. Velilerimizin çocuklarını okula gönderdikten sonra gönül rahatlığı içerisinde olması bizim ilk önceliğimizdir. Bu toplantıyı yapmamızın amacı da birinci dönemin değerlendirmesini yaparak, görünen aksaklıkları hep birlikte çözüme ulaştırmaktır.” diye konuştu.  

“Ülkemizin geleceğine yön verecek çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz” diyen Vali Çakacak, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerini bitirdi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ise  “2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. Dönemin başlangıcında Yaklaşık 138 bin öğrencimiz eğitim öğretime kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Okullarımızda ise 11700 öğretmenimiz onları, görevleri başında büyük bir heyecanla bekliyor olacaklar. 1.Dönem başında Sayın Valimiz Özdemir Çakacak başkanlığında yaptığımız toplantıda; okul güvenliği, okul-çevresi güvenliği ve okul servisleri ile ilgili konularda bir takım kararlar alınmıştı. Bu kararlar hemen uygulanmış ve 1. Dönem, alınan bu güvenlik tedbirleri sayesinde sorunsuz bir şekilde tamamlamıştır.

Bunların yanında 2’li ve normal eğitim yapılan okulların giriş- çıkış saatleri ile ilgili konular üzerinde durulmuş ve Sayın Valimizin talimatlarıyla bu konuda da birtakım tedbirler alınmış ve uygulanmıştır. Giriş çıkış saatleri ile ilgili alınan tedbirler hem okullara hem de servis işletmecilerine duyurulmuş ve herhangi bir sorun yaşanmadan hayata geçirilmiştir.

Okul çevrelerin güvenliği sağlanması için İl Emniyet Müdürlüğü - okul polisi koordinasyonu ile gereken tedbirler emniyet birimleri tarafından alınmıştır. Ayrıca İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmalarda veli ve öğrencilere gerekli konularda bilgilendirme toplantıları yapılarak, öğrencilerin güvenliklerine yönelik her türlü tedbir alınmıştır.” dedi.

            Konuşmalardan sonra İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri güvenli okul çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2017 yılında 31 bin öğrenciye trafik eğitimi verildiğini bildiren ilgililer, aynı zamanda 2017 yılı içerisinde 2 bin 178 okul servis aracını da kontrol amaçlı durdurduklarını ifade etti.   

Daha sonra toplantı soru cevap şeklinde sona erdi.

 

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.