ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015 Haziran-Temmuz EÖH Sınıfı Emeklilik İşlemleri

2015 Haziran-Temmuz EÖH Sınıfı Emeklilik İşlemleri


Bilindiği üzere EÖH sınıfına dâhil kadrolarda görev yapan personellerin emeklilik işlemleri HAZİRAN ve TEMMUZ aylarında yapılmaktadır. Bu nedenle tüm EÖH Sınıfı personelinize duyurularak emekliye ayrılmak isteyen personellerden ayrılmak istedikleri tarihleri belirtir dilekçelerin alınarak; emekliye ayrılacağı tarihten en az yirmi gün önce onay alınmak üzere dilekçelerinin aslı ile birlikte bir adet fotoğrafının, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla, Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. Müdürlüğümüzce alınan onaylar kurumunuza bildirildikten sonra en kısa sürede ilgilinin ayrılış tarihi ve istenilen evraklar Müdürlüğümüze ulaştırılacaktır. EÖH sınıfı için emekliye ayrılmak için son tarih 31 TEMMUZ 2015 olup, bu tarihten sonra ayrılış yapmak isteyenler için uygun görüş alınması zorunludur. 31 TEMMUZ itibariyle ayrılış yapmayanların onayları iptal edilecektir.

 

Emekliye ayrılacak personellerin hizmet cetvellerinin kurumlarınca titizlikle incelemesi gerekli olup; askerlik, aylıksız izin, hizmet birleştirme bilgilerinin ilgili ile birlikte dosyasının da tetkiki sonucu doğruluğu tespit edilecektir. Düzeltilemeyen hata var ise; cetveller Müdürlüğümüze gönderilmeden düzeltilmesi sağlanacaktır.

 

Personelinizin emeklilik süresince mağdur olmaması ve zamanında emeklilik bağlantısının yapılarak ücretlerini alabilmesi için gerekli titizliğin gösterilmesi ve tereddüde düşülen konularda Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Özlük) Bölümünden yardım alınması gerekmektedir.

 

Not: Emeklilik onayları DYS ortamında alındığından, önceki yıllarda düzenlenen 4 nüsha emeklilik belgesi, bundan böyle gönderilmeyecektir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.