ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

Öğrenciler için istedikleri alanlarda ücretsiz kurslar açılacağını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, “Bu yıl tüm okullarımızda ortaokullarımızda, liselerimizde ve halk eğitim merkezlerimizde öğrencilerimizi eksik hissettikleri alanlarda yetiştirmeyi hedefleyen kurslarla tüm okullarımız öğretmenlerimiz hizmet vermeye hazırlar” diye konuştu.
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı “İlköğretim Haftası” açılış töreni, Osmangazi İlkokulu’nda düzenlenen programla kutlandı.

Törene; Vali Güngör Azim Tuna, Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uysal Ağaoğlu,  İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, idareciler, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Okulun bahçesinde düzenlenen program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra Osmangazi İlkokulu Halk Oyunları ekibi kısa bir folklor gösterisi sundu. Tören esnasında bir konuşma yapan Vali Tuna, Eskişehir’de 130 bin öğrenci için bugün ilk ders zilinin çaldığını söyledi. 

“Bu hafta ülkemizdeki 16 milyon ve ilimiz genelindeki 130 bin arkadaşınız gibi uzun bir tatilin ardından okullara ve öğretmenlerinize kavuşarak ders başı yapıyorsunuz” diyen Vali Tuna,  “İlk günden başlayarak sarılacağınız derslerde başarılı olmanızı diliyor, iyi bir eğitim öğretim yılı geçirmeniz için her türlü önlemi aldığımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

2015-2016 eğitim öğretim yılında velilerden de beklentileri olduğunu dile getiren Vali Tuna, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu eğitim öğretim yılı velilerden çok daha fazla şey bekliyorum. Okul aile birliklerinin okul yönetimlerine daha çok yardımcı olması, eğitim sürecine katkıda bulunması açısından biraz daha hassasiyet üzerinde bulunduğumuz bir dönem olacak. Bizler de sizlerin bu eğitim sürecine katılmanızı gözlemleyeceğiz ve destek olacağız. Önemli olan çocuklarımızın akademik başarısı kadar aynı zamanda bu ülkeye, bu millete, bu topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleridir. Aynı zamanda okullarda başka yeteneklerinin de geliştirilerek sanata, bilime ve kültüre yönelik faaliyetlere katılarak daha nitelikli insanlar olarak yetişmeleridir. Başka bir şey yetiştirmiyoruz, insan yetiştiriyoruz. İnsan yetiştirmek çok zahmetli ve yorucu bir iştir. Çocuklarımızı bu yaşlardan başlayarak üniversite çağlarına kadar devletin, ilgili kurumların hepimizin ortak sorumluluğu var. Biz de bu eğitimleri vererek çocuklarımızı bu ülkeyi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına sokacak yeni bir nesil oluşturma noktasında onları yetiştireceğiz.”

Necmi Özen; “Eskişehir’e 22 Okul Daha Kazandıracağız…”

Eskişehir’de bu yıl 10 yeni okulun tamamlandığını, önümüzdeki yıl ise 22 okulun daha şehre kazandırılacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen de yaptığı konuşmada, “22 okulu da önümüzdeki eğitim öğretim yılında yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Bunlardan 10 tanesi şuanda başladı. Önümüzdeki yıl 22 tane daha ilave ederek, günün ilk ışıklarıyla gelen çocuklar yerine günün tamamını eğitim kurumlarında geçirebilecekleri, her türlü eğitim imkânlarından istifade edebilecekleri ortamlara ilimizi kavuşturma çabası içindeyiz” dedi.

Öğrenciler için istedikleri alanlarda ücretsiz kurslar açılacağını kaydeden Müdür Özen, “Bu yıl tüm okullarımızda ortaokullarımızda, liselerimizde ve halk eğitim merkezlerimizde öğrencilerimizi eksik hissettikleri alanlarda yetiştirmeyi hedefleyen kurslarla tüm okullarımız öğretmenlerimiz hizmet vermeye hazırlar” diye konuştu.

Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Müdür Özen, öğrencilerde eksiklik tamamlama anlamında bir moral bozukluğu oluşturmasına izin vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Vali Tuna ve beraberindeki protokol üyeleri, sınıfları gezerek öğrencilere yeni ders yılı kitaplarını dağıttı. Daha sonra okulun öğretmenleriyle öğretmenler odasında bir araya gelen Vali Tuna, “Ahlaklı, saygılı ve bilgili bir insan yetiştirmek için sizlere büyük görevler düşüyor” dedi.


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.