ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Eylül Eskişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Kutlama Programı

GÖREVLER:

            Eskişehir'in Düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı 2 Eylül 2019 Pazartesi günü yapılacak törenler ve çeşitli kültürel etkinliklerle kutlanacaktır. Kutlamalar 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat:08.00'de başlayacak aynı gün saat 24.00'de sona erecektir. Kutlama törenleri nedeniyle 1 gün önce resmi daireler, tüm okullar, bağlı kuruluşlar günün anlam ve  önemine uygun bir şekilde Bayraklarla, Atatürk Posterleriyle donatılacaktır.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ:

Yer   : Vilayet Alanı

Saat  : 10.30

1. Valilik Atatürk Anıtı ile Kanlıpınar Şehitliği'ndeki çelenk sunma ve kutlama töreninde sunuculuk görevi  Tepebaşı İlçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hamit SELÇUK ve Odunpazarı ilçesi Milli Zafer İlkokulu Müdür Yardımcısı Setenay BOLAT, yedek sunucu olarak   Tepebaşı ilçesi Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nihal GÖKSEL ile Prf. Dr. Orhan Oğuz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yunus ÇOBAN  tarafından yapılacaktır.

2. Odunpazarı ilçesi Toki Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi öğrencisi Erdem DÖNGEL ile Tepebaşı ilçesi Şehit Barış Öztürk Ortaokulundan Azra Nur KUTLU isimli öğrenciler tarafından şiirler okunacaktır.

3. Halkoyunları Gösterisi Odunpazarı ilçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Milli Zafer İlkokulu tarafından gerçekleştirilecektir.

4. Çelenk sunma ve kutlama törenine katılan birlik, kurum, kuruluşlar ve halkın tören  alanındaki yerleşim düzeninin sağlanması Tepebaşı ilçesi Prf.Dr.Orhan Oğuz Anadolu  Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim SESLİ  ile Tepebaşı ilçesi Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi  Beden Eğitimi Öğretmeni Aytaç HOKKAÖMEROĞLU  tarafından yapılacaktır.

5.Tepebaşı ve Odunpazarı İlçelerindeki liseler ve ortaokulların tamamı Bayrakları (Tören Bayrağı) ile törene katılacaklardır. Ayrıca, her okul 5 öğrenci 1 (bir ) öğretmen nezaretinde Çelenk Sunma Töreni için Valilik alanında en geç saat: 08.30'da hazır bulunacaklardır.

 

HAVA ŞARTLARI

Hava koşullarının uygun olmaması halinde açık alanlarda yapılacak olan gösterilerin bir kısmı veya tamamı en kısa sürede yapılmak üzere ertelenmesine mülki idare amirince karar verilir. Ancak günün anlam ve önemini belirten programın diğer kısımları saat 10.30'da Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

 

Not: Öğrencilerin törene katılmalarından ilgili okul müdürleri, okul müdürlerinin görevlerin yerine getirilmesinden ilçe milli eğitim müdürleri sorumludur.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.