ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumuna Bildirimiz Sunulacak

 “Sınıf Öğretmenlerinin Çocuk İstismarı ve İhmali Hizmet İçi Eğitim Kursu’na İlişkin Görüşleri” isimli başvurusu, sözlü bildiri olarak 15. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu’na kabul edilmiştir.
15. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumuna Bildirimiz Sunulacak

“Sınıf Öğretmenlerinin Çocuk İstismarı ve İhmali Hizmet İçi Eğitim Kursu’na İlişkin Görüşleri” isimli başvurusu, sözlü bildiri olarak 15. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu’na kabul edilmiştir. Çalışmanın amacı; çocuk istismarı ve ihmali kursuna katılan öğretmenlerin; kursun etkililiğini değerlendirmelerini sağlamaktır. 15. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu (USOS 2016) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Muğla İlinin Bodrum İlçesinde gerçekleştirilecektir. Ülkemizde 1994 yılından bu yana farklı üniversitelerin eğitim fakülteleri tarafından 14 kez ev sahipliği yapılan, bilimsel niteliği ve mesleki değeri yönüyle önemli bir saygınlığa ulaşan bu Sempozyumun 15’ncisi 11-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında Muğla´da yapılacaktır.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen; “Çocuk İstismarı ve İhmali Hizmet İçi Eğitim Kursu”nda şu ana kadar ilimizdeki 560 öğretmenimize, Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Komisyonu’nda görev alan eğiticilerimiz Burak Karakaya,  Yasemin Tümkaya Karakaya ve Hatice Buket Özkan tarafından eğitim verilmiştir. Kursa katılan öğretmenlerimiz kursa katılmaktan dolayı duydukları memnuniyeti farklı ortamlarda eğitim yöneticilerine dile getirmişlerdir. Çocuk istismarı ve ihmali gibi önemli bir konuda öğretmenlere yönelik yapılan her çalışmanın çok değerli olduğunu belirten ÖZEN, bu konuda yapılacak çalışmaları desteklemeye devam edeceğini ifade etti. Ayrıca üç yıl içinde üç bin öğretmenin 30 saatlik “Çocuk İstismarı ve İhmali Hizmetiçi Eğitim Kursu”nu tamamlamasını hedeflediklerini belirtti.

02-03-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.