ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

07 Kasım 2016 Pazartesi Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Düzenlenecek Kan Bağışı Etkinliğine Desteklerinizi Bekliyoruz.

07 Kasım 2016 Pazartesi Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Düzenlenecek Kan Bağışı Etkinliğine Desteklerinizi Bekliyoruz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak siz değerli öğrencilerimiz ve velilerimizin desteği ile bu eğitim döneminde de kan bağışlayarak binlerce hayat kurtarmak ve ileride çocuklarımızın kan bağışını bir davranış şekline dönüştürebilmesini sağlamak amacı ile 07 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 10.00–17.00 saatleri arasında kan bağışı kampanyası planlanmakta olup, katılımın en yüksek düzeyde gerçekleşeceğine inanmaktayız.

18-65 yaş arasındaki sağlıklı her erkek birey yılda 4 kez, her bayan birey 3 kez kan bağışlayarak tanımadığı insanların hayatlarını kurtarabilmektedir. Türk Kızılayı gezici kan bağış ekiplerinde görev yapan hekimler tarafından gelen tüm gönüllü başvurular değerlendirilerek kan bağışına uygun olup olmadığınız kontrol edilmekte ve bağışladığınız kanlar gerekli testlerden geçirildikten sonra İlimizde bulunan hastanelerde tedavi gören ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışladığınız bir ünite kandan üç ayrı ürün elde edilmekte ve üç ayrı hastaya kullanılmaktadır.

 

Müdürlüğümüz bahçesinde 07 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 10.00–17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan kan bağış kampanyasına katılarak sizi de üç ayrı kişiye hayat vermeye davet ediyoruz.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.